STUDIUM


1978 - 1982 Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště
1982 – 1984 Pedagogická fakulta v Ostravě – obor český jazyk – výtvarná výchova
1984 - 1990 Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha - ateliér filmové a televizní grafiky, prof. Miloslav Jágr
1989 - Stipendium francouzské vlády, Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs,
Paříž – ateliér ilustrace, prof. Jean Dianini
Od 2012 – doktorandské studium, Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem


PEDAGOGICKÁ PRAXE


2005 – Národní galerie v Praze, kurátorka pro edukační činnost
od roku 2005 - ČVUT v Praze, Fakulta architektury, Ústav výtvarné tvorby, odborná asistentka


SAMOSTATNÉ VÝSTAVY


1983 - Knihovna Havířov, společně se sochařem V. Varmužou
1993 - Kresba a plastika, Výstavní síň V. Wünsche Havířov, společně s V. Varmužou
1994 - Kresba a plastika, Výstavní síň Josefa Mánesa, Karviná, společně s V. Varmužou
1997 - Bücher Pustet - Sonderfenster Nr.14, Řezno, Německo
1999 - Protichůdně spolu, Galerie Student, Ostrava, společně s M. Formanem a D. Václavíkem
1999 - Kresby, Internetová kavárna Planeta, Praha
1999 - Obrázky dětem, galerie Luka, Praha, společně s M.Špinkovou
2000 - Kresby a mapy, Knihomolova galerie, Praha
2000 - Kresby, mapy a plány, Galerie Jiřího Trnky, Plzeň
2001 - Ostrovy a města, Galerie bratří Špillarů, Domažlice
2001 - Kresba a kresba, Galerie Stará radnice, Vsetín, společně s V. Varmužou
2002 - Mostly Regensburg, Městská knihovna, Řezno, Německo
2002 - Donna - Frau - Žena, Radnice, Unterschleissheim, Německo, společně s O. Maggiora a H. Wolf
2004- Česká a německá města, Západočeská galerie a Univerzitní galerie, Plzeň
2004 - Deutsche und Tschechische Städte, Kunstforum Ostdeutsche Galerie, Řezno, Německo
2004 - Textura Regensburgu, Kunstkontor Westnerwacht, Řezno, Německo
2005 - Hlavně Prahy, Obchod s ručním papírem, galerie a písařství Velké Losiny, Praha
2005 - Ostrava, Galerie 7, Ostrava, společně s V.Varmužou
2005 - Galeria MBWA, Olkusz, Polsko, společně s V.Varmužou
2008 - Miasta, Galerie Ateliér, Krakov, Polsko, společně s V.Varmužou
2008 - Gabriela Nováková Rysunek, Galerie MDSM, Oswietim, Polsko
2008 - Gabriela Nováková, Galerie miasta Jaworzna, Jaworzno, Polsko
2010 - Odtudjinam a zasezpátky, Uherské Hradiště – Galerie Slováckého muzea, s V.Varmužou
2010 - Kresba a grafika, Karviná, Galerie pod věží, s V.Varmužou 
2010 - Doublevoice, Havířov, Galerie DK Radost, s  V.Varmužou 
2013 – Topo Mono Auto Grafia, Chelmek, Galerie Epicentrum, Polsko, s  V.Varmužou 



ÚČAST NA VÝSTAVÁCH (výběr)


1988 - Third Annual International Exhibition of Miniature Art, Del Bello Galery, Toronto, Kanada
1989 - Exposition pour le Bicentenaire de la Révolution Francoise, Galerie Georges Bernanos, Paříž
1990 - Ostravský salón, Galerie výtvarného umění v Ostravě
1991 - 6e exposition Internationale "Petit format de papier" Couvin, Belgie
1992 - Dopětatřiceti, Galerie Nová síň, Ostrava - Poruba
1994 - Kresba a grafika, Galerie Nová síň, Ostrava-Poruba
1994 - Současná česká a slovenská grafika, Galerie Della, Ostrava
1995 - Frauen in Aktion - Frauen in Gefahr, ARTE Galerie N, Mnichov, Německo
1995 - Kulturkontakt, České centrum Vídeň, Rakousko
1995 - Kontakty Torino-Ostrava, Spazio Dinamico, Saletta d´arte, Torino, Itálie
1995 - Současné křesťanské umění z České republiky, Diözesanmuseum, Řezno, Německo
1995 - Frauenkulturbörse Essen, Zeche Carl, Essen, Německo
1996 - Malý formát 96, Nová síň, Ostrava - Poruba
1996 - Norsk Internasjonal Grafikk Triennale Fredrikstad, Galleri Gamlebyen, Fredrikstad, Norsko
1996 - Herz-Geschichten, Atelier Am Wiedfang 6, Řezno, Německo
1997 - Mail Art - 630 cm2 papíru, Galerie Nová síň, Ostrava - Poruba
1998 - Kontakty, Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti
1998 - Středoevropské bienále kresby Plzeň, Západočeská galerie v Plzni
1999 - Grafika roku ´99, Staroměstská radnice, Praha
1999 - Situace '99, Galerie Stará radnice, Vsetín
1999 - Intersalon AJV '99, České Budějovice
2000 - Středoevropské bienále kresby Plzeň, Galerie Stop, Plzeň
2000 - Begegnung, Schottenkirche St. Jakob, Regensburg, Německo
2000 - Černá a bílá, Výstavní síň Josefa Mánesa, Karviná
2001 - Návraty 3, Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti
2001 - Fórum, Okresní muzeum Mělník
2002 - Středoevropské bienále kresby Plzeň, Západočeské muzeum v Plzni
2002 - Jiné cesty, Muzeum Zlatý klíč, Karlovy Vary
2002 - Vymezený prostor, Galerie Mlejn, Ostrava
2003 - XIII. Impresje Mikolowskie, Mikolow, Gliwice,
Katowice, Polsko; Beuningen, Holandsko; Litovel
2004 - Mezinárodní bienále kresby Plzeň, Západočeská galerie v Plzni
2005 - Deset, Nitranská galéria, Nitra
2007 - Grafika roku ' 07, Clam Gallasův palác, Praha
2008 - Fragmenty, Triangle Gallery, Calgary, Kanada
2008 - XII.Trienále českého ex libris Chrudim, Chrudim
2008 – Ostrava Art, Ostravské muzeum, Ostrava
2009 - International Andriolli Drawing competition Naleczow 2009, Naleczow, Polsko
2009 - Bilance 89 – 90, Výstavní síň V. Wünsche Havířov
2010 - Grafika Roku '09, Clam Gallasův palác, Praha
2010 - Sdružení VUT Ostrava Galerie výtvarného umění v Hodoníně
2010 - Galerie Kruh, UVU SVUT, Ostrava
2011 - Grafika Roku '10, Clam Gallasův palác, Praha
2011 - XIII.Trienále českého ex libris Chrudim, Chrudim
2012 - Wystawa Kolekci GSW BWA w Olkuszu, Galerie Kruh, Ostrava
2012 - Grafika Roku '11, Clam Gallasův palác, Praha
2012 - Olkusz – Ostrava, galerie BWA, Olkusz, Polsko
2012 - Ostrava Art, Slezskoostravská galerie, Ostrava
2012 - International Andriolli Drawing competition Naleczow 2012, Naleczow, Polsko
2013 - Srebrne miasto Olkusz, galerie BWA, Olkusz, Polsko

ZASTOUPENÍ VE SBÍRKÁCH:


Galerie výtvarného umění v Ostravě; Museum of Contemporary Graphic Art, Fredrikstad, Norsko; Artotéka města Plzně; Diecézní muzeum v Řezně, Německo; Farní úřad sv. Wolfganga Řezno, Německo; Nadace Alexandra von Humboldta, Bonn, Německo; Galeria Sztuki Wspolczesnej, Olkusz, Polsko

CENY:


1998 - Středoevropské bienále kresby Plzeň '98 - cena primátora města Plzně
1999 - Intersalón AJV '99, České Budějovice - zvláštní uznání za kresbu
2000 - Středoevropské bienále kresby Plzeň '00 - ocenění nejvyšší kvality /short list/
2002 - Středoevropské bienále kresby Plzeň ´02 - cena primátora města Plzně

SYMPÓZIA:


2003, 2004, 2006, 2009 - Impresje Mikolowskie, Mikolow, Polsko
2005, 2007, 2011, 2013 - Srebrne miasto Olkusz, Polsko
2010 - Figurama 10, Plzeň